Archiv článků

Morena v MŠ

V pátek 24. března si děti povídaly s paní učitelkami o místní tradici - vynášení Moreny za dědinu. Chystali jsme se tak na "opravdové" vynášení Moreny, které proběhlo následující den v sobotu odpoledne v Hrubé Vrbce, kde se společně sešly místní děti z MŠ, ZŠ i hosté. Děti z MŠ ještě před akcí v...

Každý má své povolání

Ve dvoutýdenním bloku jsme objevovali různé povolání, zaměstnání - tradiční i netradiční. Navštívili jsme i sýrárnu u Kostelanských, autoopravnu u Melichárků, místní potraviny, poštu nebo paní kadeřnici Petru Tomčalovou. Děkujeme všem za spolupráci

Mámo, táto, pojď si hrát do školky

V sobotu 25. února 2023 jsme uspořádali volné odpolední hraní ve školce s rodiči, prarodiči, sourozenci - pro školkové, předškolkové děti i pro školáky, kteří si rádi přišli zavzpomínat. Maličké děti se mohly poprvé seznámit se školkovým prostředím, hračkami, paní učitelkami a větší děti si zase...

Týden s hudbou

Děkujeme panu Jiřímu Miškeříkovi a tatínkovi Danovi Raškovi za to, že se dvě dopoledne věnovali dětem a ukázali jim hudební nástroje naživo, což je vždycky nejlepší.

Vandrování v únoru

V únoru se předškolní děti vydaly s paní ředitelkou vandrovat na Lazky.

Karneval

Dnes v MŠ proběhl Karneval. Všechny děti přišly v krásných kostýmech. Nejprve proběhlo společné představení masek, potom jsme si všichni spolu zatančili a nakonec následovaly hry a soutěže již ve svých třídách. Všichni jsme si dnešní dopoledne užili.

Staráme se v zimě o ptáčky

Na začátku února jsme si povídali o tom, jak se v zimě starat o ptáčky. K tomu patřila i výroba vhodných pochoutek, které jsme ptáčkům rozvěsili na zahradě MŠ a v okolí školky.

Divadlo z truhlice - Hygiena

Do naší MŠ zavítalo divadlo Z TRUHLICE se svým veselým představením HYGIENA. Dětem se představení moc líbilo a dozvěděly se, proč je potřeba dodržovat zejména hygienu rukou.

Vánoční besídka

Těšíme se všichni, malí, velcí, těšíme se všichni bude Štědrý den...vánoční besídkou jsme zakončili krásný předvánoční čas ve školce. Připomněli jsme si zvyky, tradice, zazpívali koledy a děti našly pod stromečkem i nějaké pěkné dárečky, se kterými si budou hrát ve svých třídách. To bylo radosti!