Zdravíme Vás

23.03.2020 08:14

Milí rodiče,
alespoň touto cestou Vás i děti chceme pozdravit. Chápeme, že dny jsou teď pro všechny těžké a náročné, tak Vám posíláme alespoň návod, jak si tyto dlouhé chvíle zpříjemnit.
Je skvělá doba na to, trávit spolu s dětmi čas. Teď nemyslíme s mobilem v ruce, ale aktivně. Na internetu je spousta návodů na tvoření i pracovní listy. Stačí zadat do vyhledávače na internetu:
- pinterest
- dětské stránky

- i-creative

Tento společný čas nemusí být jen u tvoření a u kusu papíru.
Zapojte děti např. do úklidu, vaření, pečení, čtěte si pohádky, vyprávějte příběhy, večer si můžete promítat projektorem na stěnu nebo vzít baterky a vyzkoušet si "stínové divadlo". Nechte děti hrabat se venku na dvoře v hlíně, skládat z kamínků obrázky, stavět z větviček...Doma jim místo plastelíny připravte těsto na hraní /stačí trocha vody a hladká mouka/. Na noc dejte do lednice a další den pokračujete. Nebo je super hra s hrubou moukou v krabici od kuřat na zemi v kuchyni /jen dětem připomeňte, že mouka má zůstat uvnitř krabice  /. Možná budete až překvapení, jak děti rády pomohou třeba se skládáním ponožek 
Cestou do obchodu nebo na procházce nasbírejte kamínky a pomalujte je barvami. Můžete si zkrášlit svoji zahrádku. Zahrajte si společenské hry. Pozorujte přírodu a hledejte zvířata i rostliny v dětských knihách nebo encyklopediích. Zasaďte si bylinky nebo třeba rajčata a pozorujte, že semína jsou různé.

A nebo si prostě jen běžte hrát do pokojíčku. Volná hra je pro děti největší zdroj učení.

Držíme pěsti a myslíme na Vás. Kdyby jste potřebovali, klidně se na nás obraťte, rády Vám poradíme

 

—————

Zpět